Wysokiej klasy wzornictwo zapewniające lepsze życie

Nasze narzędzia są tworzone z myślą o trwałości – aby zapewnić przyjemność z ich użytkowania w domu i wokół niego. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty pozostały w obiegu przez wiele lat.

Trwałe produkty

Tworzymy produkty tak, aby były trwałe i doskonałe w użyciu. Jakość naszych narzędzi jest testowana i objęta gwarancją.

Jesteśmy dumni z jakości naszych produktów, a wiele z nich posiada rozszerzoną gwarancję handlową do 25 lat.

Wykorzystujemy nowe innowacyjne materiały, konstrukcje modułowe i części zamienne, aby przedłużyć żywotność produktów.

Wszystkie nasze produkty są dokładnie testowane, aby spełnić obietnicę jakości Fiskars. Nasze nożyczki Classic są testowane ręcznie w fabryce, a narzędzia ogrodowe przechodzą testy obciążeniowe, aby zapewnić ich długą żywotność w trudnych warunkach pogodowych.

Wszystkie nasze własne jednostki produkcyjne i centra dystrybucyjne posiadają certyfikaty zgodności z normą zarządzania jakością ISO 9001.

Gospodarka o obiegu zamkniętym

Rozwijamy usługi o obiegu zamkniętym, aby przedłużyć żywotność naszych produktów.

Usługa Fiskars Pan Care przywraca zużytym patelniom ich oryginalne, najlepsze właściwości. Usługa jest dostępna w Finlandii i badamy możliwości jej rozszerzenia.

Oferujemy szeroką gamę produktów do konserwacji, takich jak ostrzałki do siekier, noży i nożyczek, które przedłużają żywotność produktu.

W ofercie posiadamy części zamienne do wielu narzędzi ogrodniczych i planujemy poszerzyć asortyment tych części.

Wykorzystujemy materiały pochodzące z recyklingu oraz testujemy odnawialne i biologiczne opcje zastępowania materiałów kopalnych w naszych produktach.

  • Naszym celem jest, aby do 2030 r. 50% naszego obrotu netto w ogrodnictwie pochodziło z produktów o obiegu zamkniętym.
  • W obszarze Kuchnia i rękodzieło naszym celem jest, aby do 2026 r. 47% naszego obrotu netto pochodziło z produktów o obiegu zamkniętym.

Do naszych patelni wykorzystujemy stal nierdzewną pochodzącą w 90% z recyklingu i aluminium pochodzące w 100% z recyklingu.

W naszych produktach ogrodniczych zwiększyliśmy wykorzystanie surowców wtórnych do produkcji części plastikowych. Przykładem tego są narzędzia do pielęgnacji małych roślin Solid, które są wykonane w 65% z plastiku pochodzącego z recyklingu.

Siekiery produkowane w fabrcye w Billnäs składają się w >95% ze stali pochodzącej z recyklingu.

W naszych nożach kuchennych, przyborach kuchennych, deskach do krojenia i siekierach używamy drewna z certyfikatem FSC. Stale optymalizujemy wykorzystanie tworzywa sztucznego, aby zmniejszyć emisję CO2.

Na nowo wymyślamy opakowania naszych produktów i materiały, których używamy.

  • Udoskonalamy nasze opakowania w przypadku wszystkich serii produktów i kładziemy nacisk na wykorzystanie odnawialnych i nadających się do recyklingu materiałów opakowaniowych.

  • W większości krajów nasze opakowania można oddać do recyklingu w punktach zbiórki tektury lub tworzyw sztucznych.
  • Projektujemy opakowania pod kątem wydajnego załadunku palet, aby zmniejszyć emisję gazów transportowych.

In most countries, our packaging

Projektujemy nasze procesy tak, aby optymalizować wykorzystanie materiałów i minimalizować ilość odpadów.

  • Naszym celem jest osiągnięcie zera odpadów resztkowych do roku 2030.

W naszych zakładach produkcyjnych poddajemy recyklingowi odpady i nadwyżki materiałów. W naszych fabrykach posiadamy zamknięte systemy uzdatniania wody.

Korzystamy z modułowych platform produktowych, gdzie te same części są wykorzystywane w wielu wariantach produktu, co ogranicza potrzebę stosowania unikalnych części i marnuje mniej materiału podczas produkcji.

Nasz zakład produkcyjny w Sorsakoski w Finlandii zmienił obróbkę powierzchni stali z polerowania na szczotkowanie. Zmiana ta zmniejszyła ilość odpadów resztkowych w fabryce o 30% w 2023 roku w porównaniu do roku poprzedniego. Zmiana będzie wprowadzana stopniowo, dzięki czemu do 2025 roku zakład produkcyjny w Sorsakoski będzie wytwarzał zero odpadów resztkowych.

Bioróżnorodność

Oceniliśmy zagrożenia i możliwości związane z różnorodnością biologiczną naszej firmy. Staramy się minimalizować nasz negatywny wpływ na środowisko i różnorodność biologiczną. Unikamy substancji chemicznych, które mogą szkodzić środowisku lub ludziom.

Nasze kluczowe sposoby ograniczania negatywnego wpływu na różnorodność biologiczną obejmują wysiłki na rzecz wspierania gospodarki o obiegu zamkniętym, takie jak staranne pozyskiwanie materiałów i zapewnienie, że nasze produkty pozostają w obiegu tak długo, jak to możliwe.

Nasze wskazówki ogrodnicze zachęcają ludzi do zwiększania różnorodności biologicznej w swoich ogrodach. W przyszłości planujemy poszerzyć ofertę edukacyjną.

Wszystkie naczynia do gotowania będą wolne od PFAS do 2025 r. (czytaj więcej tutaj), a produkty ogrodowe do 2026 r.

Sprawdź nasze inne zobowiązania

Cele i zobowiązania Grupy Fiskars dotyczące zrównoważonego rozwoju

Dwa zobowiązania grupy Fiskars: pionierskie projektowanie przeciwstawiające się kulturze wyrzucania i uczynienie z codziennego życia niezwykłego, kierują wszystkimi decyzjami na poziomie Grupy. Grupa Fiskars często monitoruje postęp na wszystkich poziomach firmy.

Dowiedz się więcej o zrównoważonym rozwoju w Grupie Fiskars
Cele i zobowiązania Grupy Fiskars dotyczące zrównoważonego rozwoju