1. Dlaczego Fiskars wycofuje łyżkę Functional Form ?

Zdecydowaliśmy o  wycofaniu łyżki  Fiskars Functional Form™ 1027299, z partii produkcyjnych o kodzie 191223 oraz  200620 w trybie natychmiastowym. Odkryliśmy, że produkty mogą zawierać PAA (pierwszorzędowe aminy aromatyczne) w ilości przewyższającej dopuszczalny limit. Jako, że produkt przeznaczony jest do kontaktu z żywnością nie możemy wykluczyć ryzyka dla zdrowia.

Wyszczególnione partie, wyprodukowane 23 grudnia 2019 oraz 20 czerwca 2020,  mogą być zidentyfikowane na podstawie kodu partii umieszczonego z tyłu opakowania ponad kodem kreskowym oraz wyciśniętego  na tylnej części łyżki. Poprosiliśmy punkty handlowe o zwrot całego zapasu pochodzącego z tych partii. Problem nie dotyczy łyżek Functional Form wyprodukowanych w innym okresie oraz żadnych innych produktów linii Functional Form.

2. W jaki sposób Fiskars zadba, aby konsumenci nie używali kwestionowanych produktów?

Zawiesiliśmy wszystkie zamówienia i intensywnie poszukujemy przyczyny oraz poddajemy kwestionowany produkt dodatkowym testom. Dostawy produktu zostały wstrzymane do czasu rozwiązania problemu.

Poinformowaliśmy dystrybutorów o problemie. Zaleciliśmy im wycofanie kwestionowanych partii produktów ze wszystkich potencjalnych punktów handlowych oraz zwrot do naszego magazynu. Partnerzy handlowi otrzymali pismo informujące konsumentów o możliwości zwrotu kwestionowanego produktu za zwrotem gotówki bądź możliwości wymiany na produkt z partii niekwestionowanej.

Functional form spoon

3. Czy używanie produktu jest ryzykowne? Jakie jest potencjalne zagrożenie dla zdrowia?

Krótkie korzystanie z produktu minimalizuje ryzyko. Natychmiastowe wycofanie produktu zwiększa bezpieczeństwo. W przypadku stałego kontaktu przez dłuższy czas nie możemy wykluczyć ryzyka dla zdrowia. Szybka reakcja i wycofanie produktu to środek zapobiegawczy eliminujący możliwość dłuższego używania.

4. Czy produkty z linii Functional Form są bezpieczne?

Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Nasze produkty są wytwarzane przy użyciu zaawansowanych technologii produkcji i materiałów. Były testowane i doskonale spełniają swoje zadania w warunkach, do których zostały przeznaczone.

Wycofujemy łyżkę Fiskars Functional Form™ 1027299, partie 191223 i 200620. Problem nie dotyczy żadnych innych produktów Functional Form ani zestawów zawierających łyżkę Fiskars Functional Form™ 1027299.

5. Jak można zidentyfikować kwestionowaną partię?

Wyszczególnione partie, wyprodukowane 23 grudnia 2019 oraz 20 czerwca 2020, mogą być zidentyfikowane na podstawie kodu partii umieszczonego na tyle opakowania ponad kodem kreskowym. Jeśli nie posiadamy opakowania kod partii jest wyciśnięty na tylnej części łyżki. Dla kwestionowanych partii strzałka wskazuje 12 i 1 a 9 wyciśnięte jest na drugim końcu strzałki lub strzałka wskazuje 6 i 2 a 0 wyciśnięte jest na drugim końcu strzałki.

Numer partii umieszczony jest z tyłu opakowania nad kodem kreskowym.

Jeśli nie masz opakowania , numer partii wyciśnięty jest z tyłu łyżki.

Strzałka wskazuje 6 a 2 i 0 są wyciśnięte po obu stronach strzałki

6. Dokąd trafiły produkty z kwestionowanych partii?

Kwestionowana partia 191223 była sprzedawana w Europie, Rosji i Australii, Partia 200620 trafiła poprzez dystrybutorów oraz własny sklep internetowy do Europy, Australii i Nowej Zelandii. Poinformowaliśmy partnerów handlowych oraz konsumentów o problemie.

7. Jak wiele partii jest zakwestionowanych?

Tylko partia 191223 dystrybuowana od marca do maja oraz partia 200620 dostarczana do klientów od sierpnia do listopada są kwestionowane.

8. Gdzie kwestionowane partie zostały wyprodukowane?

Kwestionowane partie były wyprodukowane przez jednego z naszych dostawców w Chinach.

9. Jak mogę wymienić kwestionowany produkt na nowy?

Uprzejmie prosimy o powrót do sklepu, w którym został zakupiony towar.

10. Nie posiadam dowodu zakupu. Czy mogę oddać towar?

Tak, w dalszym ciągu możesz oddać produkt. Kwestionowane partie mogą być zidentyfikowane na podstawie kodu partii umieszczonego na tyle opakowania ponad kodem kreskowym. Jeśli nie posiadamy opakowania kod partii wyciśnięty jest na tylnej części łyżki. Dla kwestionowanych partii strzałka wskazuje 12 i 1 a 9 wyciśnięte jest na drugim końcu strzałki lub strzałka wskazuje 6 i 2 a 0 wyciśnięte jest na drugim końcu strzałki

11. Co Fiskars czyni, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości?

Zapewnienie najwyższej jakości produktów oraz obsługi są naszym priorytetem. Nie ustajemy w wysiłku, aby zaspokoić oczekiwania naszych klientów i konsumentów. Podejmiemy wszelkie niezbędne kroki, aby tego dokonać.

Wszyscy uczestnicy wszelkich procesów muszą stosować najwyższe standardy jakościowe. Nowe produkty oraz zmiany w produktach lub procesach są projektowane z użyciem zaawansowanych jakościowych narzędzi oraz skrupulatnie testowane tak, aby rezultat przewyższał oczekiwanie klienta.

Dodatkowe informacje

warsaw.office@fiskars.com