Skandynawskie dziedzictwo szczęścia i sprawiedliwości

Nasze narzędzia mają na celu zwiększanie ludzkiego szczęścia w domu i wokół niego. Poważnie podchodzimy do szczęścia i równości w naszej społeczności zawodowej i w całym naszym łańcuchu wartości.

Projekt dla każdego

Projektujemy produkty, które uwzględniają różnorodność i inkluzywność.

Mamy wiele produktów, które uwzględniają różnorodność i inkluzywność, na przykład nożyczki dla leworęcznych, specjalne produkty dla dzieci i produkty ogrodnicze, które optymalizują wygodę użytkowania dla wszystkich użytkowników.

Narzędzia ogrodowe dla dzieci MyFirstFiskars to prawdziwe i wysokiej jakości narzędzia dla młodych ogrodników. Narzędzia zostały zaprojektowane z myślą o dzieciach i dla dzieci.

Narzędzia ogrodnicze z teleskopowym trzonkiem optymalizują wygodę korzystania dla wszystkich użytkowników.

Nasza opatentowana konstrukcja narzędzi ogrodniczych obejmuje niestandardowy mechanizm przekładniowy, który koncentruje moc użytkownika tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna.

Bezpieczne, równe i włączające miejsce pracy

Budujemy bezpieczne, równe, włączające i uczciwe miejsce pracy dla pracowników Fiskars.

Naszym celem jest, aby nasze „Doświadczenie włączające” znalazło się w gronie 10% najlepszych firm na całym świecie. Nasze wytyczne marketingowe zapewniają, że cały nasz marketing ma charakter włączający.

Dążymy do tego, aby w naszych oddziałach i jednostkach nie było wypadków. Zachęcamy wszystkich do wzięcia odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych.

Promowanie zdrowia i bezpieczeństwa jest również integralną częścią naszego systemu zarządzania.

Wszystkie nasze lokalizacje podlegają normie ISO 45001.

Prawa człowieka

Szanujemy i stoimy na straży praw człowieka we wszystkim, co robimy i tego samego oczekujemy od wszystkich naszych partnerów.

Zależy nam na minimalizowaniu wszelkich zagrożeń dla praw człowieka w naszym łańcuchu wartości.

  • Jesteśmy zaangażowani w inicjatywę ONZ Global Compact (UNGC) i w ograniczanie zagrożeń dla praw człowieka.
  • Przestrzegamy podstawowych konwencji Międzynarodowej Organizacji Pracy (MOP) i Wytycznych OECD dla przedsiębiorstw wielonarodowych.
  • Kodeks postępowania naszej firmy (SCOC) definiuje i przekazuje nasze zaangażowanie w prowadzenie działalności w sposób etyczny i odpowiedzialny.

We are committed to

Gospodarka o obiegu zamkniętym

Pielęgnujemy nasze skandynawskie dziedzictwo przemysłowe, inwestując w wioskę Fiskars (Fiskars Village), miejsce, w którym w 1649 roku założono firmę Fiskars.

Inwestujemy w wioskę Fiskars i gminę, w której w 1649 roku założono firmę Fiskars. W tym obszarze chodzi przede wszystkim o zrównoważone podróżowanie i tworzenie nowych możliwości dla sztuki i projektowania.

Na przestrzeni naszej historii byliśmy nie tylko wiodącym właścicielem nieruchomości w okolicy, ale także aktywnie uczestniczyliśmy w rozwoju regionu zarówno pod względem społecznym, jak i gospodarczym. Dziś Fiskars Village to tętniąca życiem, kreatywna społeczność licząca około 600 stałych mieszkańców i około 200 000 odwiedzających rocznie.

Naszą ambicją jest zapewnienie zachowania pięknej infrastruktury i środowiska dla przyszłych pokoleń, jednocześnie promując wieś jako zrównoważony cel podróży.

Sprawdź nasze inne zobowiązania

Cele i zobowiązania Grupy Fiskars dotyczące zrównoważonego rozwoju

Dwa zobowiązania grupy Fiskars: pionierskie projektowanie przeciwstawiające się kulturze wyrzucania i uczynienie z codziennego życia niezwykłego, kierują wszystkimi decyzjami na poziomie Grupy. Grupa Fiskars często monitoruje postęp na wszystkich poziomach firmy.

Dowiedz się więcej o zrównoważonym rozwoju w Grupie Fiskars
Cele i zobowiązania Grupy Fiskars dotyczące zrównoważonego rozwoju