Zbuduj własny domek dla pszczół

Wiele dzikich pszczół ma trudności ze znalezieniem schronienia. Samotne pszczoły mogą wydajnie zapylać, ale nie są w stanie tworzyć własnych tuneli lęgowych. Ponieważ trudno jest znaleźć martwe pnie drzew i gałęzie z dziuplami, stworzenie domku dla pszczół jest świetnym sposobem, by pomóc pszczołom. Oto niektóre z naszych projektów, które mogą zainspirować. Jeśli masz dzieci, poproś je, aby przyłączyły się do kreatywnej zabawy.

Najprostsza metoda - drewniany klocek z małymi otworami

Wszystko, czego potrzebujesz, to drewniany klocek o grubości co najmniej 10 cm. Użyj wierteł 3-10 mm, aby wywiercić otwory po jednej stronie drewna. Otwory powinny mieć głębokość 6-10 cm. Upewnij się, że otwory nie przechodzą na drugą stronę. Zamontuj blok na ścianie i powitaj swoich pierwszych pszczelich gości.

Najprostsza metoda - drewniany klocek z małymi otworami

Krok dalej: wiązka bambusowych lasek

Jeśli masz leżące kawałki bambusa, przytnij je na odpowiednią długość i zwiąż. I voila, domek jest otwarty, gotowy do zamieszkania!

Krok dalej: wiązka bambusowych lasek

Luksusowy dom: 5-gwiazdowy hotel dla pszczół

Zbuduj drewnianą konstrukcję w kształcie domu i wypełnij poszczególne pomieszczenia kawałkami bambusa, drewna i innych naturalnych materiałów. Przykryj wejście cienkim drutem (5 cm), aby odstraszyć ptaki. Czas się zameldować!

Luksusowy dom: 5-gwiazdowy hotel dla pszczół

Gdzie powiesić domek dla pszczół?

Aby zapewnić pszczołom jak najlepsze warunki do gniazdowania, pszczeli domek należy umieścić w miejscu nasłonecznionym, osłoniętym przed wiatrem i deszczem. W wolnych chwilach możesz zaobserwować, jak pracowite są pszczoły.

Zobacz wszystkie