Mniej wysiłku. Lżejsza praca.

Dlaczego nasze siekiery 4. generacji są uderzająco lepsze od innych.

Mniej wysiłku. Lżejsza praca.

Dlaczego nasze siekiery 4. generacji są uderzająco lepsze od innych.

Szerszy i lepszy wybór niż kiedykolwiek

Dzięki wprowadzeniu do naszej oferty siekier nowego modelu X21 klienci mają możliwość wyboru, jak nigdy dotąd. Oznacza to, że niezależnie od postury użytkownika, jego umiejętności czy średnicy rozłupywanych pni każdy znajdzie odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Dla osób, które często wykonują prace ogrodowe i potrzebują lekkiej siekiery do bardzo szybkiego i sprawnego rozłupywania, nowy model X21 będzie wprost idealny. Warto wypróbować go już dziś.

Szerszy i lepszy wybór niż kiedykolwiek

3 proste kroki doboru siekiery o odpowiedniej wielkości: 

Krok 1. Wykonaj test online

Skorzystaj z testu online, aby uzyskać wstępną listę najbardziej odpowiednich wielkości siekier. Następnie wyślij listę pocztą elektroniczną lub wydrukuj ją i zabierz ze sobą do sklepu.

Krok 2. Obejrzyj przewodnik filmowy

Po przygotowaniu listy produktów musisz sprawdzić, która siekiera będzie najlepsza w rzeczywistym użyciu. Obejrzyj poniższy przewodnik filmowy i dowiedź się, jak to zrobić.

Krok 3. Udaj się do najbliższego sklepu

Gdy już wiesz, jak przetestować trzymaną w ręku siekierę, odwiedź najbliższy sklep.

choose axe

Krok 2. Wybierz idealną siekierę

Po przygotowaniu listy produktów musisz sprawdzić, która siekiera będzie najlepsza w użytkowaniu. Obejrzyj poniższy przewodnik filmowy i dowiedź się, jak to zrobić. 

Krok 2. Wybierz idealną siekierę

store locator

Krok 3. Udaj się do najbliższego sklepu

Tam możesz wypróbować najnowszą gamę produktów naszej firmy i ostatecznie wybrać ten model siekiery, który będzie dla Ciebie idealny.

Znajdź najbliższy sklep
Krok 3. Udaj się do najbliższego sklepu

Technika bezpiecznego rozłupywania drewna

Jak rąbać klocki w bezpieczny sposób

Jeśli używasz zbyt niskiego pieńka do rozłupywania i nie trafisz w kłodę, masz mniej czasu na reakcję. Wynika to z mniejszej odległości oraz kierunku zamachu siekierą. Czynniki te zwiększają ryzyko poważnych obrażeń nóg, więc zawsze należy zadbać o prawidłową wysokość pieńka. 

Jak naostrzyć siekierę

Najprościej naostrzyć siekierę za pomocą naszej ostrzałki Xsharp. Najpierw wybierz odpowiedni kąt dla ostrza siekiery, a następnie wykonaj od trzech do pięciu równych, poziomych pociągnięć. Aby sprawdzić, czy ostrze jest wystarczająco ostre, po prostu spróbuj wykonać nacięcie na powierzchni klocka.

Jak rozłupywać klocki jednym uderzeniem

Aby rozłupywać klocki szybciej i sprawniej, unikaj uderzania w sęki. W miarę możliwości celuj w widoczne pęknięcia. W ten sposób znacznie częściej uda Ci się rozłupać klocek jednym uderzeniem. 

Jak posługiwać się capiną podczas rąbania drewna

Podczas rozłupywania drewna łatwo nadwyrężyć ramiona i plecy. Korzystając z capiny do podnoszenia klocków na pieniek można oszczędzić sobie wysiłku i uniknąć przeciążenia. Gdy trzeba użyć siekiery, wystarczy wbić capinę w bok pieńka. 

Nowe siekiery X

Siekiera ciesielska X5 - XXS

Więcej informacji
Numer produktu
121123
Numer artykułu
1015617
Kod EAN
6411501211231
Szerokość
13 mm
Długość
231 mm
Wysokość
28 mm
Waga
560 g